Jesteś tutaj: Aktualności

"O Burmistrzu Jerzym Hardie-Douglas - "Głos Koszaliński"

Nawet krytycy urzędującego burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa muszą przyznać, że za jego rządów widać zmiany na lepsze. Burmistrz ma pomysł na miasto i go realizuje. Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa ocenimy nie tylko za ostatnią kadencję, ale całe pięć lat, gdy po przedterminowych wyborach (po rezygnacji Mariana Golińskiego, który został posłem) objął szczecinecki ratusz. Od swojego poprzednika, który zginął w zeszłorocznym wypadku samochodowym, różniło go niemal wszystko ? temperament, poglądy polityczne (choć niegdyś tworzyli zgrany tandem) i spojrzenie na świat, czy śmiałość w podejmowaniu decyzji. 

zobacz więcej


Podsumowując kadencję

- Panie Burmistrzu, kończy się czteroletnia kadencja samorządu. Zbliżają się wybory. Nie jest tajemnicą, iż będzie Pan kandydował na urząd burmistrza na kolejne cztery lata. Jak ocenia Pan mijający okres?
- No, cóż. Ważniejsza od mojej oceny jest ocena mieszkańców. Wydaje mi się, że nie jestem burmistrzem jeszcze tak długo, by być wyobcowanym i nie czuć atmosfery panującej w mieście. Sadzę, że jest ona dobra i mieszkańcy pozytywnie oceniają mijające cztery lata. A ja od początku umawiałem się z mieszkańcami na dwie pełne kadencje.
- Jednak gdyby chciał Pan pochwalić się osiągnięciami, o czym konkretnym by Pan mówił?
- Wie Pan, to jest tylko pozornie proste pytanie. Staraliśmy się przez cztery lata realizować zrównoważony rozwój miasta. To oznacza nic innego jak staranie się o równomierne kładzenie akcentów na różnorakie dziedziny życia.

zobacz więcej


Zrównoważony rozwój miasta ? raport z upływającej kadencji

Zmiany systemowe:

Rozszerzono granice miasta o Świątki i Trzesiekę.
Powołano SAPiK
Powołano SzLOT
Utworzono spółkę ?Szpital w Szczecinku?, po czym miasto wykupiło udziały w spółce.
Podjęto strategiczną decyzję o dopłatach  do subwencji oświatowej
?Nieodpłatnie otwarto wszystkich obiekty sportowe, zarówno OSiRu jak i przy szkołach  dla dzieci i młodzieży.
Zdecydowano się na dopłaty dla trenerów i instruktorów szkolących młodzież.
Zakończono wojnę Ratusz- Starostwo i rozpoczęto szeroką współpracę z powiatem.
Przystąpiono do kompleksowego opracowania nowego Studium Kierunków i Uwarunkowań Rozwoju Miasta

 

zobacz więcej